Консульство України в Салоніках

Київ 05:07

Інформація щодо наслідків стихійного лиха в Греції, яке сталося 10 липня станом на 12.07.2019

12 липня, 11:03

Після нищівного урагану в Греції, який набув найбільшої сили пізно ввечері 10 липня 2019 р. в районі регіону Халкідіки та забрав життя 7 людей і дестки поранених, там запроваджено надзвичайний стан. Найбільше постраждали райони міст Неа Муданья, Неа Потідея, Касандрія та сіл Созополі, Неа Плагіа та Неа Флогіта (район Касандра області Халкідіки).

Водночас, режим надзвичайного стану стосується роботи комунальних і рятувальних служб та інших установ, задіяних у ліквідації наслідків стихії і в цілому не позначається на житті місцевого населення чи перебуванні в регіоні туристів.
Наразі тривають активні роботи із відновлення інфраструктури регіону та очистки місць від повалених дерев та знищеного майна.
Найбільшою проблемою на сьогодні залишається відсутність електроенергії в деяких місцях, які найбільше постраждали від урагану. У цьому напрямку, грецькою владою сконцентровано максимум зусиль, щоб подолати цю проблему якомога швидше. Станом на ранок 12.07.2019 в районі півострова Сітонія регіону Хілкідіки повністю відновлено електропостачання за виключенням деяких окремих споживачів переважно поблизу міста Неос Мармарас. Тривають роботи з відновлення електромереж в районі Кассандра між містами Неа Муданья і Калікратія, завершення яких очікується у найближчі години. Найбільш проблемним є відновлення роботи електростанції «Касандрія» через знищену значну частину лінії електропередачі високої напруги, у зв’язку з чим вживаються заходи щодо подачі енергії споживачам через лінії середньої напруги.
Окремо слід відзначити, що за інформацією Консульства від компетентних органів Греції та місцевих медичних закладів, не зафіксовано громадян України серед жертв чи постраждалих внаслідок цієї стихії. 
Разом з тим, радимо туристам, які планують свою подорож до регіону Халкідіки найближчим часом, зв’язатися зі своїм турагентом або адміністрацією готелю чи іншого туристичного центру та уточнити стан його інфраструктури після стихії (наявність електроенергії, водопостачання, стан території та номерів тощо).

Останні новини

Вперше після отримання Українською православною церквою Томосу про автокефалію, відбулося спільне богослужіння грецьких архієреїв із українським | 29 липня, 11:42

26 липня в Храмі Святої Параскеви Митрополії м.Лангада Салонік відбулася архієрейська літургія на честь пам'яті Святої мучениці Параскеви, яка є небесною покровителькою цього міста. Фактично у це свято відзначається День міста Лангада. Очолив святкову літургію Митрополит Верії і Науси Пантелеймон. У ході літургії йому спів-служили, Митрополит Лангади, Літії і Рендіни Іоанн,  Митрополит Артський Каллінік, архієрей Православної церкви України – Архієпископ Чернівецький і Хотинсткий Герман та інші грецькі архієреї.

День Конституції України відзначили в Салоніках | 08 липня, 14:36

У переддень 23-ї річниці Конституції України в приміщенні Консульства України в Салоніках відбувся урочистий захід за участю місцевої української громадськості. Проведення цього заходу в грецьких Салоніках є дуже символічним, оскільки праобразом сучасних світових конституції були зводи законів і правил давньогрецьких мегаполісів, найбільш відомі з яких є конституції Солона та Клісфена. Автором же першої сучасної писаної Конституції є українських Гетьман у вигнанні Пилип Орлик, який написав Конституцію відому під назвою «Договори і Постановлення Прав і вольностей Війська Запорозького». Цей акт було укладено на декілька десятиліть раніше ніж інші перші більш відомі сучасні конституції США, Речі Посполитої та Франції, а саме – у 1710 році. Символізм полягає у тому, що останні 12 років свого життя Гетьман Пилип Орлик провів саме в Салоніках, продовжуючи своє суспільно-політичне життя.

У Салоніках розпочала роботу дільнична виборча комісію із проведення позачергових виборів народних депутатів України 21 липня 2019 року | 08 липня, 11:42

Постановою Центральної виборчої комісії № 1501 від 05.07.2019 утворено дільничну виборчу комісію з виборів народних депутатів України закордонної  виборчої дільниці № 900017 закордонного виборчого округу. Голосування на зазначеній дільниці проходитиме 21 липня 2019 року з 8 до 20 години у приміщенні Консульства України в Салоніках.  

Україна взяла участь у благодійному Фестивалі культур та кухні народів світу «Food for Good 2019» | 10 червня, 13:26

2 червня ц.р. в м.Салоніки проходив благодійний Фестиваль культур та кухні народів світу «Food for Good 2019», який щорічно організовується Дитячим будинком району Філіро м.Салонік (Το Ελληνικό Παιδικό Χωριό) спільно з Мерією району Каламарья міста Салоніки.

Новонародженим українцям в Салоніках подаровано традиційні вишиванки | 31 травня, 09:39

Консульство України в Салоніках приєдналось до Акції «Народженні у вишиванках» від Всесвітнього дня вишиванки та Клубу українок в Греції разом з ΜΚΟ «Борисфен».