Консульство України в Салоніках

Київ 05:07

Українська громада взяла участь у 7-му Фестивалі «Салоніки – багатомовне місто»

22 травня, 09:03

З 17 по 19 травня ц.р. в м.Салоніки проходив 7-й Фестивалі «Салоніки – багатомовне місто», який щорічно організовується Мерією міста.
Головна мета свята – розкрити різноманітність і культурне багатство народів, які живуть в Греції, зокрема в Салоніках. На запрошення Мерії м.Салоніки, Громадська організація «Українська Громада Північної Греції «ДЖЕРЕЛО» яскраво презентувала народні традиції в рамках Фестивалю.

На території Мерії міста, де проходив Фестиваль, було розміщено український стенд, прикрашений в традиційному українському стилі, на якому представлялися, зокрема, різносторонні друковані матеріли (історична, релігійна, дитяча література, художні твори, презентаційні видання). 
18 травня на головній сцені Фестивалю відбувся виступ української громади. На сцені звучали українські народні та популярні пісні у виконанні хору громади під художнім керівництвом Заслуженої артистки України – Олени РАЗУМНОЇ, яка також виконала пісню «два кольори» на традиційному українському інструменті – бандурі. Крім того, в рамках відзначення в Україні Дня вишиванки, відбувся виступ колективу новоствореної української дитячої театральної студії м.Салоніки, під художнім керівництвом Інни ЄРМАК.
Після виступу, гості свята мали змогу скуштувати страви української національної кухні під час презентації стенду «УКРАЇНА» на Фестивалі, які вкотре було приготовано Ольгою ПАНЧУК.
У перший день Фестивалю Мер міста відвідав усі стенди, представлені різними країнами світу та вирішив вручити спеціальний приз українській громаді за найкраще оформлення та організацію роботи стенду, за що подяка Ірині АРАБАДЗІ, Олені ТСІРО та багатьомі іншим, хто постійно перебував поруч у всі дні Свята.
Гості Фестивалю мали змогу взяти участь у багатомовних культурних семінарах, майстер-класах, дружніх бесідах, цікавих програмах. Громада розкрила іноземним гостям яскраві традиції нашого народу.

Пропонуємо до перегляду відео про виступ української громади на Фестивалі: https://www.youtube.com/watch?v=OLqa_Q0tWJI&feature=share&fbclid=IwAR14md9-v5MCE6fGQqkr_6k-c3njmr0m1OabNKh7XVxTIAVy-71O52rWKO8

Останні новини

Вперше після отримання Українською православною церквою Томосу про автокефалію, відбулося спільне богослужіння грецьких архієреїв із українським | 29 липня, 11:42

26 липня в Храмі Святої Параскеви Митрополії м.Лангада Салонік відбулася архієрейська літургія на честь пам'яті Святої мучениці Параскеви, яка є небесною покровителькою цього міста. Фактично у це свято відзначається День міста Лангада. Очолив святкову літургію Митрополит Верії і Науси Пантелеймон. У ході літургії йому спів-служили, Митрополит Лангади, Літії і Рендіни Іоанн,  Митрополит Артський Каллінік, архієрей Православної церкви України – Архієпископ Чернівецький і Хотинсткий Герман та інші грецькі архієреї.

Інформація щодо наслідків стихійного лиха в Греції, яке сталося 10 липня станом на 12.07.2019 | 12 липня, 11:03

Після нищівного урагану в Греції, який набув найбільшої сили пізно ввечері 10 липня 2019 р. в районі регіону Халкідіки та забрав життя 7 людей і дестки поранених, там запроваджено надзвичайний стан. Найбільше постраждали райони міст Неа Муданья, Неа Потідея, Касандрія та сіл Созополі, Неа Плагіа та Неа Флогіта (район Касандра області Халкідіки).

День Конституції України відзначили в Салоніках | 08 липня, 14:36

У переддень 23-ї річниці Конституції України в приміщенні Консульства України в Салоніках відбувся урочистий захід за участю місцевої української громадськості. Проведення цього заходу в грецьких Салоніках є дуже символічним, оскільки праобразом сучасних світових конституції були зводи законів і правил давньогрецьких мегаполісів, найбільш відомі з яких є конституції Солона та Клісфена. Автором же першої сучасної писаної Конституції є українських Гетьман у вигнанні Пилип Орлик, який написав Конституцію відому під назвою «Договори і Постановлення Прав і вольностей Війська Запорозького». Цей акт було укладено на декілька десятиліть раніше ніж інші перші більш відомі сучасні конституції США, Речі Посполитої та Франції, а саме – у 1710 році. Символізм полягає у тому, що останні 12 років свого життя Гетьман Пилип Орлик провів саме в Салоніках, продовжуючи своє суспільно-політичне життя.

У Салоніках розпочала роботу дільнична виборча комісію із проведення позачергових виборів народних депутатів України 21 липня 2019 року | 08 липня, 11:42

Постановою Центральної виборчої комісії № 1501 від 05.07.2019 утворено дільничну виборчу комісію з виборів народних депутатів України закордонної  виборчої дільниці № 900017 закордонного виборчого округу. Голосування на зазначеній дільниці проходитиме 21 липня 2019 року з 8 до 20 години у приміщенні Консульства України в Салоніках.  

Україна взяла участь у благодійному Фестивалі культур та кухні народів світу «Food for Good 2019» | 10 червня, 13:26

2 червня ц.р. в м.Салоніки проходив благодійний Фестиваль культур та кухні народів світу «Food for Good 2019», який щорічно організовується Дитячим будинком району Філіро м.Салонік (Το Ελληνικό Παιδικό Χωριό) спільно з Мерією району Каламарья міста Салоніки.