Консульство України в Салоніках

Київ 18:11

Українська громада в Салоніках вшанувала творчість Шевченка

15 березня, 12:08

9 березня у Центральній бібліотеці м. Салоніки відбувся літературно-музичний вечір «Шевченкове слово у віках не старіє» організований Українською громадою Північної Греції «Джерело» за підтримки Консульства України в Салоніках, приурочений до 204-річчя від дня народження Тараса Шевченка, генія українського народу, великого патріота України, її Пророка.

На сцені актової зали бібліотеки було виголошено сторінки біографії великого Кобзаря, хор громади заспівав його пісні під музичний супровід бандури, у виконанні Заслуженої артистки України Олени Розумної, члени громади читали найвідоміші вірші українського поета. У складні для України часи борці за справедливість звертались саме до Шевченкового слова.    Шевченко жив Україною, за неї страждав, для неї гартував свою волю, для її пробудження і визволення писав своє неопалиме безсмертне пророче слово.  І у наш час його слова закликають до пробудження та боротьби за свободу та благополуччя України .

У ході заходу було також проведено Конкурс дитячої творчості на тему: «Україна у творчості Тараса Шевченка». Переможці конкурсу, які представили художні роботи переписані із творів Шевченка, а також вірші та пісні Кобзаря, отримали від Консульства відзнаку та путівки для відпочинку й оздоровлення в дитячому літньому таборі «Eleones Camp» (регіон Халкідіки) у серпні 2018 року. Вітаємо переможців!

Пошана і вдячність наповнюють серця усього людства, бо Тарас Шевченко – не тільки співець України, він митець на всі часи, на всі віки для усіх людей на землі. Ми пишаємось, що він наш земляк, і прагнемо бути гідними його нащадками. 

Останні новини

УВАГА! ОГОЛОШЕННЯ!!! | Сьогодні, 15:38

Зміни у графіку прийому громадян в Консульстві України в Салоніках у грудні 2018 року та січні 2019 року!

Е-Віза | 05 грудня, 12:40

З 04 квітня 2018 р. МЗС здійснює централізоване оформлення іноземцям 44х* держав світу віз в електронному вигляді (е-Віза) для в’їзду в Україну з діловою або туристичною метою.

Консул України зустрівся із Ігуменом Монастиря Влатадон | 27 листопада, 13:55

26 листопада 2018 року Консул-керівник Консульства України в Салоніках Олександр Воронін провів зустріч із Ігуменом Священного Царського Патріаршого і Ставропігійного Монастиря Влатадон Нікіфором.

У Салоніках відзначили 85-ту річницю Голодомору в Україні | 26 листопада, 10:40

Щороку кожної останньої суботи листопада в Україні вшановують жертв Голодомору 1932-1933 рр. Українці в Україні та світі запалюють свічку пам’яті у місцях проведення жалобних заходів чи у себе вдома – на знак скорботи за мільйонами загублених життів наших співвітчизників.

Консульством України в Салоніках було проведено захід до Дня Гідності та Свободи | 23 листопада, 12:30

Тематичний захід, у якому взяли участь члени Громадської організації «Українська громада Північної Греції «Джерело», відбувся 22 листопада у приміщенні Консульства. У ході заходу його учасникам було продемонстровано фільм «Міфи і реалії ворожої пропаганди», наданий МЗС Міністерством інформаційної політики України. Крім того, у залі для прийому громадян Консульства з 15.11.2018 було розміщено експозицію присвячену Дню Гідності та Свободи із використанням матеріалів, наданих Українським інститутом національної пам’яті.