Консульство України в Салоніках

, Київ 13:12

24 серпня – Україна відзначає 26-у річницю проголошення Незалежності Української Держави

23 серпня 2017, 18:24

24 серпня 2017 року Україна відзначає 26-у  річницю виняткової для української державності історичної події – ухвалення у 1991 році Верховною Радою Української РСР абсолютною більшістю голосів Акта проголошення незалежності України.

Проголошення суверенної Української держави відіграло вирішальну роль у остаточному розпаді СРСР та руйнуванні радянської тоталітарної імперії. Ця знаменна дата стала початком відліку нового етапу розвитку демократичної сучасної Української держави. Разом із тим 24 серпня 1991 року фактично відбулося відновлення державної незалежності України, яке увінчало тривалий шлях Українського народу до самостійності.

1 грудня 1991 року на Всеукраїнському референдумі понад 90 % громадян України ствердно відповіли на питання в бюлетені “Чи підтверджуєте Ви Акт проголошення незалежності України?” і тим самим підтвердили своє право жити у суверенній незалежній державі як незворотній історичний факт.

Сучасна Українська держава увібрала в себе давні традиції державництва від Київської Русі, Галицько-Волинського князівства, Великого Князівства Литовського, Козацької держави та Української державності початку ХХ століття.

Вперше незалежність та суверенітет України – тоді Української Народної Республіки - було проголошено 22 січня 1918 року, відповідно до  IV-го Універсалу Української Центральної Ради. Через рік, 22 січня 1919 року, було оголошено Акт Злуки Української Народної Республіки (УНР) та Західноукраїнської Народної Республіки (ЗУНР) – ця подія на законодавчому, територіальному на загальнонаціональному рівні об’єднала Україну та стала підставою для відліку історії соборної Української Держави.

Попри те, що УНР та ЗУНР зазнали поразки від зовнішніх агресорів і незалежність було втрачено, Український народ впродовж ХХ століття не полишав боротьби за право жити у власній незалежній і суверенній державі, закономірним результатом якої стало ухвалення 24 серпня 1991 Верховною Радою України відповідного Акта.

Понад чверть століття, що минули з тієї історичної дати, продемонстрували світу, що Україна відбулася як суверенна  держава, здатна утверджувати демократичні цінності та відстоювати власну незалежність.

/За інформаційними матеріалами  Українського інституту національної пам’яті/