Консульство України в Салоніках

, Київ 03:02

23 серпня – День Державного Прапора України

23 серпня 2017, 08:47

23 серпня Україна відзначає державне свято – День Державного Прапора.

Згідно із статтею 20 Конституції України, Державний Прапор України, Державний Герб України і Державний Гімн України є Державними символами України.

Державний Прапор України, затверджений відповідно до Постанови Верховної Ради України від 28 січня 1992 року № 2067 – ХІІ, це — стяг із двох рівновеликих горизонтальних смуг синього і жовтого кольорів. Співвідношення ширини прапора до його довжини 2:3.

Синій та жовтий кольори Державного Прапору України символізували Київську Державу ще до християнизації Русі. Це були також кольори герба Галицько-Волинської держави, більшості міст Київщини та загалом України.

Український прапор – це символ пшениці в степах під блакитною аркою неба.  Саме таке тлумачення сприяло поширенню національного прапора в Наддніпрянщині на початку ХХ ст.

Упродовж історичного становлення Української держави синьо-жовтий прапор був символом боротьби за національні та соціальні права українського народу і за часів незалежності став Державним Прапором України. У ньому втілені віковічні прагнення до миру, праця, краса і багатство рідної землі.

Під синьо-жовтим прапором, який став невід’ємною ознакою свободи, мужності та єдності українського народу, багато поколінь українців виборювали своє право жити у незалежній, суверенній державі, і сьогодні під Державним Прапором українці продовжують захищати Україну від зовнішнього агресора.

Державний Прапор України як Державний символ країни  є втіленням національної єдності, честі та гідності, традицій державотворення, історії та сьогодення України.

На вшанування багатовікової історії українського державотворення, державної символіки незалежної України щорічно 23 серпня в нашій країні відбувається здійснення комплексу урочистих заходів.

23 серпня 2017 року, о 9 годині відбудеться офіційна церемонія підняття Державного Прапора України в українських містах і селищах, а також по всіх закордонних дипломатичних представництвах України.

Електронні посилання

Указ Президента України «Про День Державного Прапора України» від 23 серпня 2004 року № 987/2004

Сайт Українського Інституту Національної Пам’яті http://www.memory.gov.ua/publication/derzhavnii-prapor-ukraini